ELMA "Hic Et Nunc" (iMp 2014).

Premiera płyty 8 września 2014

ELMA - głos
VERNERI POHJOLA - trąbka
DOMINIK WANIA  - fortepian 
MACIEJ GARBOWSKI - kontrabas

Muzyka zawarta na płycie to kolaż autorskich kompozycji ELMY, Macieja Garbowskiego i Verneriego Pohjoli. Kompozycje zróżnicowane formalnie - od złożonych aranży po struktury kilkudźwiękowe, stanowiące bazę dla wolnej improwizacji. ELMA, posługująca się unikalnym językiem ekspresji wokalnej, umiejscawia swój głos jako jeden z instrumentów w zespole. Muzyka kwartetu jest wielobarwna, o szerokim spektrum wyrazowym - od dynamicznych, energetyzujących dialogów i konfrontacji, po przestrzenne utwory o charakterze kontemplacyjnym.

ELMA "Hic Et Nunc" - zwiastun
"… Głos ELMY staje się instrumentem. Niesie ze sobą czystość. Jest niezachwiany i ruchliwy. Chwilami przeszywający, chwilami wręcz w dziecięcy sposób, w dobrym znaczeniu tego słowa, naiwny. A że przy tym nieuwikłany w gorset tekstu i plątaninę znaczeń, to też i ma niezwykłą siłę pobudzania wyobraźni! …
… Słuchając 'HIC ET NUNC', tak naprawdę jesteśmy uczestnikami bardzo wyjątkowego doświadczenia 'tu i teraz', świadkami czegoś, co może się więcej nigdy nie przydarzyć... Czworo muzyków, którym udało się zagrać tylko te naprawdę ważne dźwięki. Kwartet bez wodza i bez perkusji, choć pełen ruchu i rytmu, w którym muzyka powstaje naturalnie jak oddech i toczy się swoim tempem, nie bacząc na rozpędzony świat…"
Maciej Karłowski