Bio

Bio

ELMA - Elma Kais bio

ELMA (Elma Kais) rozpoczęła swoją klasyczną muzyczną edukację w Szkole Muzycznej I i II st., ostatecznie zmieniając kierunek w stronę jazzu, czego rezultatem był dyplom Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Marka Bałaty. W latach szkolnych została laureatką jazzowych konkursów wokalnych: Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu i Sing Jazz Blues w Łomży.
Jej życie zawodowe było od początku konsekwentnie skupione wokół improwizacji muzycznej: począwszy od działalności artystycznej (jako solista, band leader, kompozytor muzyki do własnych projektów oraz muzyki ilustracyjnej dla teatru), poprzez naukową (rozprawa doktorska o psychologicznych aspektach improwizacji), po terapeutyczną (ELMA jest również muzykoterapeutą z brytyjskim dyplomem, ze specjalizacją w muzykoterapii improwizacyjnej).
Owa wielowymiarowość działań formowała i inspirowała jej muzyczną wrażliwość i wizję, warsztat kompozytorski i improwizacyjny oraz wysoce oryginalny język ekspresji wokalnej. To wszystko zaowocowało wreszcie debiutem fonograficznym. Płyta "HIC ET NUNC" w kwartecie z Vernerim Pohjolą, Dominikiem Wanią i Maciejem Garbowskim (iMp 2014) otworzyła rozdział całkiem nowej opowieści…